Особливості проведення земельних тендерів


Земельні аукціони – це чудовий шанс викупити земельну ділянку сільськогосподарського призначення за прийнятною ринковою вартістю та розпочати особистий бізнес або модернізувати її. Для ймовірності участі в них вам потрібно лише зареєструватися на торговій платформі, скажімо, на Українській універсальної біржі та сплатити гарантійний та реєстраційний депозити.

В Україні почалися аукціони землею

Найновіший закон про електронні земельні тендери почне діяти повністю з 1 липня 2021 р. Українці чекали цього нововведення кілька десятиліть. Ймовірності виникають як для великих аграрних компаній, так і для легких фермерів.

Коли ми згадуємо продажі, то маємо на увазі частки земельних ділянок. Земля, що перебуває у державній власності, як і раніше є надзвичайно доступною для оренди, відповідно до законодавчого акта № 2195. Такі угоди будуть укладатися у формі онлайн-аукціонів із продажу землі на Prozorro.Sale.

Різне майно муніципалітету та держави продається протягом тривалого часу на електронних аукціонах через спеціальні платформи, такі як Українська універсальна біржа. Це метод забезпечення чесності та прибутковості продажів.

За приблизно 5 років роботи системи Prozorro.Sale на її партнерських сайтах відбулося 374 000 аукціонних продажів, на яких зареєструвалося понад 34 000 осіб. А фінанси, отримані від них у бюджетах різних рівнів, вийшли за межі показника 39 млрд. грн.

Інтернет-аукціони на землю на сайтах системи Prozorro.Sale

Закон № 2195 дозволяє аукціонні лоти для продажу землі з молотка у режимі реального часу, тобто в системі Prozorro.Sale. Це впливає не тільки на продаж приватних ділянок, але і на права оренди землі, що знаходяться на балансі держави. 272 народні депутати схвалили цю ініціативу.

Період приблизно 5 років роботи Prozorro на його акредитованих майданчиках склали 374 000 аукціонів, в яких взяли участь понад 34 000 людей. А виручка від них до скарбниці різних ярусів ближче перетнула вартість 39 млрд. грн.

Спеціальні електронні платформи https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/ прийшли підтримати владу у питанні ринку землі, оскільки тут процедури торгів проводяться добросовісно та неупереджено. Система Prozorro.Sale виробляє блокування процесів із незаконними схемами. Prozorro.Sale співпрацює більше 4,5 років.