Коли може проводитися переговорна процедура в ПроЗорро


Переговорна процедура – це один з винятків, який може використовуватися замовником, якщо для цього є законні підстави. Відповідно, саме на підставі переговорної процедури підписується договір, згідно якого сторони повинні виконати свою частину зобов’язань.

Варто зазначити, що проведення переговорної процедури є можливим лише в тому випадку, якщо є рішення від тендерного комітету. Більш того, воно повинно бути обов’язково оформлено у вигляді діючого протоколу, який відповідає всім законним нормам та правилам діючого законодавства країни.

Для більш детального ознайомлення з такими електронними майданчиками та біржами як УУБ, ви можете перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063 і вже тут знайти багато цікавих відомостей про те, як саме працюють подібні ресурси, які можливості вони надають користувачам й так далі.

Особливості проведення переговорної процедури в ПроЗорро

Почати варто з того, що переговорна процедура досить серйозно відрізняється від стандартних відкритих торгів і навіть від конкурентного діалогу, що також є досить популярною процедурою.

Серед найбільш цікавих особливостей, можна загострити свою увагу на таких моментах, як:

  • Коли мова заходить про проведення переговорної процедури, не потрібно брати участь в аукціоні, так як даний процес не є передбаченим, а всі домовленості укладаються саме в форматі перемовин;
  • При проведенні переговорної процедурі учасникам не потрібно витрачати часу та сил на створення тендерного пакету документації. Відповідно, електронний підпис також не є обов’язковою умовою;
  • В порівнянні з відкрити торгами, які можуть продовжуватися більше 10-ти днів, переговорна процедура є більш економною в плані часу і всі домовленості можуть бути укладені протягом одного робочого дня;

Варто ще раз нагадати, що для проведення переговорної процедури повинні бути чіткі підстави, що прописані в чинному законодавстві. В даному випадку, мова йде про 35 закон про проведення публічних закупівель, а саме про його 2-гу частину, де ви зможете більш точно ознайомитися з тим, коли саме дозволено проводити переговори замість звичайних відкритих торгів.

Вимоги до учасників переговорної процедури

Як і випадку зі звичайними торгами, замовник має певний перелік кваліфікаційних критеріїв, які стосуються безпосередньо учасників. Відповідно, користувачі повинні розуміти, що вони матимуть шанси на вдалий результат переговорів лише в тому випадку, якщо вони відповідатимуть цим критеріям.

Мова йде про такі моменти, як:

  1. Досвід роботи в конкретному напряму з документальним підтвердженням – мова йде про наявність реальних прикладів виконання схожих робіт, що можна підтвердити документами. Це справді важливо і замовник завжди хоче бачити, яким буде кінцевий результат, якщо він обирає того чи іншого постачальника;
  2. Наявність відповідного обладнання та матеріально-технічної бази – це ще одна ключова умова, без якої навіть немає сенсу говорити про подання заявки на участь в якихось торгах. Це ж саме стосується і процедури, в якій замовник хоче зрозуміти, чи готовий користувач до того, щоб виконати доручене йому завдання;
  3. Наявність працівників з достатнім рівнем кваліфікації – важливо, щоб постачальник товарів або ж виконавець послуг міг гарантувати високу якість виконання робіт і наявність спеціалістів, які мають досвід та відповідний рівень кваліфікації для виконання поставленого завдання.

Це лише декілька основних моментів, що стосуються саме переговорної процедури. Насправді, таких моментів значно більше і краще з всім цим ознайомитися раніше.

Що можна придбати на державних торгах авто

Один з найбільш перспективних та актуальних напрямків в державних торгах – це реалізація транспортних засобів. Частіше за все, мова йде про транспорт різних державних установ, сільськогосподарських об’єктів, адміністративних організацій й так далі.

Серед доступних лотів, частіше за все ви можете побачити:

  • Легкові транспортні засоби;
  • Спеціалізовану техніку;
  • Сільськогосподарське обладнання;
  • Вантажні транспортні засоби.

Варто зазначити, що все це стосується саме державних аукціонів. Не варто також забувати про те, що в системі ПроЗорро своє майно можуть реалізовувати й приватні особи. Відповідно, серед доступних лотів можна знайти й не зовсім звичні транспортні засоби.

В будь-якому випадку, незалежно від обраного лоту, обов’язковою умовою є дотримання всіх правила системи ПроЗорро та виконання кваліфікаційних вимог до учасників, прописаних в самому оголошенні про проведення аукціону.