Класифікація лісоматеріалів за породами


Використання лісоматеріалів в будівництві, при виготовленні меблів та в інших напрямках – це не щось нове. Це вже всім відоме явище, з якими досить важко сперечатись. Що стосується придбання лісоматеріалів, то в сучасних реаліях все це відбувається в форматі електронного аукціону.

Для того, щоб отримати доступ до всіх оголошень та підшукати для себе цікавий лот, потрібно визначитись з електронним майданчиком. Завдання дійсно відповідальне, тому й підходити до нього потрібно серйозно.

Сайт sale.uub.com.ua – це акредитований майданчик з розширеним функціоналом та великою кількістю різних можливостей. Учасники, що обрали саме ці торги, можуть бути впевнені в тому, що все буде проходити, згідно чинного українського законодавства.

Що варто знати про лісові породи?!

Вплив безпосередньо самої породи деревини на її характеристики – це також не щось нове. Це цілком зрозуміле явище. Для прикладу, можна сміливо говорити, що листяні породи мають з значно менший рівень стійкості. Виключенням є дуб і ще декілька порід, які є достатньо міцними. Що стосується інших представників листяної сировини, то вони не є настільки однорідними, що значно скорочує кількість напрямків, де їх можна ефективно використовувати.

Ще один важливий момент – це властивості сировини. Почати варто з найбільш важливого моменту. Мова йде саме про вологість, яка є дійсно важливим пунктом, який варто брати до уваги в обов’язковому порядку.

Але, це не єдиний пункт, який повинен враховуватися. Окрім вологості є ще такі критерії як температура повітря, при якій зберігається сировина.

Говорячи про вологість, можна поділити сировину відразу на 5 категорій.

 1. 1-а група – вологість 0%;
 2. 2-а група – вологість від 8 до 14%;
 3. 3-я група – вологість від 15 до 20%;
 4. 4-а група – вологість більше 20%;
 5. 5-а група – вологість вище 35%.

Остання категорія – це та деревина, яка була тільки недавно зрубана та відразу потрапило до партії на електронних торгах.

Що стосується напрямків, де можна використовувати такі матеріали, то їх досить багато. Як приклад можна привести:

 • Перекриття;
 • Перегородки;
 • Стінні пристрої;
 • Столярні вироби;
 • Погонажні конструкції;
 • Пресовані плити.

Це лише декілька прикладів, але вже цього достатньо для того щоб впевнитися в якості та практичності подібних матеріалів.

Що стосується найбільш популярних порід деревини, то тут можна виділити відразу 3 основні групи, це:

 1. Модрина – відрізняється своєю високо щільністю, високим рівнем твердості та стійкістю до впливу різних грибків й інших факторів впливу. З недоліків можна виділити можливе виникнення тріщин ситуації, коли мова йде про сушку;
 2. Сосна – це більш відома група деревини, яка також має багато переваг. Перш за все, мова йде про практичність сировини, яку можна використовувати в будь-яких напрямках, починаючи з виготовлення меблів та закінчуючи будівництвом. Окрім цього, сосна вважається відносно доступним матеріалом й не сильно дорогим;
 3. Ялина – в цілому, напрямки використання й характеристики даного сорту лісоматеріалів приблизно такі ж самі як і в сосни. З відмінностей можна визначити лиш трішки іншу структуру, яка може знадобитись для вирішення більш специфічних завдань.

Ви можете більш детально почитати, як обрати якісні лісоматеріали хвойних порід, якщо перейдете за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-shvydko-prydbaty-na-aukcioni-prozorro-sale, де є дуже багато корисної інформації. Вся вона безкоштовна й отримати доступ до неї може будь-хто.